Тема: «Пригоди Сніговика у зимовому лісі»
Мета:
Музично-ритмічні рухи:
– розвивати статичну і динамічну координацію;
– нормалізувати м’язовий тонус;
– активізувати відчуття ритму;
– розвивати музичний слух та пам’ять.
Слухання музики:
– ознайомити дітей із музичними та поетичними творами, що передають картини зими;
– вчити дітей уважно слухати та аналізувати музичний твір;
– виховувати любов до музики, до природи.
Співи:
– формувати вокально-хорові та ритмічно-музичні навички;
– розвивати ритмічний слух;
– розвивати музичний слух та пам’ять.
Музичний матеріал:
– Фонограма з неодноразовим чергуванням двох музичних уривків контрастного характеру;
– аудиозапис п’єси «Вальс» Франца Шуберта;
– пісня «Здрастуй зимонько-зима» сл.Т.Волгіної, муз.А.Філіпенка.
– «Танець – гра зі сніжками» сл. І муз. Ю.Михайленко.
– фонограма з чотирьох музичних уривків контрастного характеру.
Обладнання:
– штучні дерева у зимовому вбранні;
– ілюстрації картин із зображенням пейзажів зимового лісу:
«Зимове поле» Ковальчук С.В;
«Зимовий пейзаж» Янулевич Г;
«Зимовий ставок» Кулагін О.Д.
– іграшки: Зайчик, Лисичка, Білка, Вовк;
– штучні сніжки;
– музичний інструмент;
Хід заняття
Діти заходять до зали під мелодію пісні «Зима». муз. Л. Дичко
Музичне привітання «Добрий день»
Музичний керівник загадує дітям загадку:
Музичний керівник:
Прийшла до нас бабуся
У білому кожусі
Поля причепурила
Пухнастим снігом вкрила
Відгадайте, хто вона?
Ця бабуся чарівна
Діти:
Зима.
Музичний керівник: Сьогодні діти, як ви здогадалися, йде мова про зиму. Скажіть мені малята як можна описати цю чарівну пору року?
(Відповіді дітей)
Музичний керівник:
Здається, до нас хтось поспішає
(З’являється Сніговик).
Сніговик:
Я веселий Сніговик
Зліплений зі снігу
І стою я у дворі
Дітворі на втіху.
Сніговик:
Мені стало сумно стояти одному у дворі і тому я вирішив завітати до вас у садочок. Малята, я хочу запросити вас у подорож до зимового лісу, щоб ви побачили його неповторну красу. Згодні малята?Якщо так, то я пропоную усім стати на уявні лижі і вирушити у путь, а дорогою я розповім вам які бувають зимові розваги.
Музичний керівник:
Дітки, давайте разом із Сніговиком помандруємо зимовими стежками.
Дивіться на Сніговика та повторюйте рухи.
Виконується музично ритмічна вправа «Зимова мандрівка»
Хай зима собі лютує ще й морозом дише
Наші діточки мандрують по сніжку на лижах
(імітують рух на уявних лижах)
Наші хлопчики й дівчатка весело гуляли
Своїх друзів на санчатах весело катали
(вишиковуються один за одним,біжать «змійкою»)
Музичний керівник:
Ось ми вже у зимовому лісі. Погляньте діти, тут справжня краса.
А ще нас тут зустрічають лісові мешканці.
(Музичний керівник звертає увагу дітей на іграшкових звірят (Білочка, Лисичка, Зайчик, Вовк). Здається у звірят замерзли лапки і вони хочуть трішки потанцювати.
Виконується вправа на відчуття характеру музики: «Хто як танцює?»
Звучить фонограма із чотирьох музичних уривків контрастного характеру, які передають образи звірят.
Діти рухами передають характер музики.
Музичний керівник: Про чарівницю зиму поети написали багато віршів, художники –картин, композитори – музичних творів. Діти, давайте відпочинемо і переглянемо зимові пейзажі, які у своїх картинах зобразили художники.
Діти переглядають ілюстрації картин:
«Зимове поле» Ковальчук. С.В;
«Зимовий пейзаж» Янулевич Г.
«Зимовий ставок» Кулагін О.Д.
Музичний керівник:
А зараз я пропоную вам послухати музику і відповісти, які почуття вона у вас викликає.
(Діти прослуховуюсь «Вальс» Ф.Шуберта, висловлюють свої почуття)
Музичний керівник:
Діти, а давайте заспіваємо нашому гостю Сніговичку веселу пісеньку про зиму.
(Діти виконують пісню «Здрастуй, зимонько-зима» сл.Т.Волгіної, муз.А.Філіпенка.
В полі віхола гуде,-
Біла зимонька іде:
Сипле, мов з рукава,
Чарівниця снігова!
Здрастуй, зимонько-зима!
Всі ми раді не дарма,
Бо сніжком у дворі
Час погратись дітворі!
Музичний керівник: Сніговичку, тобі сподобалося як співали наші дітки?
Сніговик:
Дуже сподобалося, а ще у мене є для вас зимовий подарунок – це сніжки, які діти дуже люблять ліпити взимку. Давайте разом з вами потанцюємо і пограємо із цими чудовими сніжками.
(Сніговик роздає дітям штучні сніжки.)
Діти виконують «Танець-гру зі сніжками» сл. і муз. Ю.Михайленко.
(Діти утворюють коло тримаючи сніжку у руці)
Ми зі сніжками танцюєм,
Бо настав зимовий час.
Ми швидесенько тупцюєм, (Діти дріботять ніжками)
Щоб не змерзли ніжки в нас.
Ми додолу покладемо
Сніжки легкі і пухкі (Кладуть сніжки на підлогу)
Та й побігаєм навколо, (Кружляють навколо сніжок)
Як сніжиночки легкі.
Покружляємо тихенько
Ми із сніжками вгорі. (Кружляють навколо себе піднімаючи сніжку вгору)
Ой як гарно їх ліпити (Імітують ліплення сніжки)
Взимку дітям у дворі.
А тепер за спину треба
Наші сніжки заховать. (Ховають сніжку за спину)
Потім кинемо до неба- (Підкидують сніжку вгору)
Хай летять вони, летять.
Музичний керівник:
А тепер пограємо у цікаву музичну гру «Сонечко і завірюха»
Звучить фонограма у якій неодноразово чергуються два музичні уривки контрастного характеру .
Уривок із музикою бадьорого, веселого характеру символізує образ сонечка, а уривок із музикою стрімкого, бурхливого характеру – образ завірюхи.
Музичний керівник:
Сніговичку, а ти любиш сонечко?
Сніговичок:
Так,я люблю сонечко,але я дуже боюся його промінців.
Музичний керівник:
Дітки, а давайте побачимо, що може трапитися з нашим Сніговиком, якщо на нього потраплять сонячні промінці.
(Проводиться дослідницька гра «Передай льодинку»)
Діти діляться на дві команди і під музику передають один одному по колу шматочок льоду.
Виграє команда у якої швидше зникне в руках лід.
Сніговик:
Так, дітки, вірно від сонячних променів та тепла я можу розтанути і перетворитися на струмочок,тому я живу лише взимку.
Музичний керівник:
Діти, наша подорож зимовим лісом добігає кінця, тож настав час подякувати Сніговичку за чудову подорож і попрощатися з ним.
А нам час вирушати до дитячого садочка.
(Діти прощаються з Сніговиком)
А щоб ми швидше «перелетіли» з лісу у дитячий садок пропоную всім перетворитися на маленьких сніжинок.
(під музику «Вальс» Ф.Шуберта діти, як сніжинки кружляють залою, із закінченням музики по черзі виходять із зали і повертаються до групи)
Wonderful site. Plenty of helpful info here. I¡¦m sending it to some friends ans additionally sharing in delicious. And of course, thanks in your effort!
very nice blog!