КУТОЧКИ ПО ПАТРІОТИЧНОМУ ВИХОВАННЮ

Методичні рекомендації щодо оформлення національних куточків у групах ДНЗ

     Національний куточок у групі має бути розташований у світлому, зручному для огляду місці, бути візуально відокремленим від ігрових центрів. Експозиція національного куточка в групі не повинна бути перенавантаженою та застиглою, вона має змінюватися, поповнюватися. Важливим критерієм національного куточка є його естетичне оформлення.

     Крім предметів, виробів національного мистецтва, що подані в пам’ятках нижче, в експозицію можна включати вироби, які виготовляли та використовували в народі відповідно до обрядових циклів (осіннього, зимового, весняного, літнього). Наприклад:

•    осінній цикл: свято врожаю — кошик із фруктами, овочами;
•    зимовий цикл: Різдвяні свята — «зірка» з дерев’яної обичайки (обід сита, решета, бубна тощо) і тоненьких дощечок — семи шалівок, декорована кольоровим папером, стрічками; на стіл кладуть сіно, зерно, сніп-дідух (пропоновані рекомендації визначені у матеріалах А. Богуш).
•    весняний цикл «Свято першого жайворонка» — фігурки випечених із солоного тіста жайворонків та голубів; «Вербна неділя» — вербові гілочки, прикрашені квітами, стрічками тощо.

     У національному куточку можна ставити букет з квітами (мак, чорнобривці, ромашки, барвінок, півонія, жоржина, ковила тощо).

     Зміни в експозиції національного куточка можуть бути пов’язані із пізнавальною темою тижня з народознавства.

     Наприклад:

     Тема «Українська хата» — макет української хати; «Птахи-символи» — лелека-іграшка; «Криниця — оберіг українського народу» — макет криниці.

     «Український віночок», «Український одяг» — зразки віночків зі стрічками. Важливо зазначити, що віночки дівчата зберігали у скрині, не носили їх щодня, а вдягали на свята, тому бажано, щоб і в куточку його викладали або вивішували лише у святкові дні, а також протягом тематичного тижня ознайомлення дітей з національним одягом.

      Також предмети експозиції можуть змінюватися залежно від тематики занять з образотворчого мистецтва.

     У старшій групі доцільно виділяти регіональні особливості народного одягу, мистецтва, знайомити з народними умільцями свого регіону.

     Педагогам треба чітко розуміти, які посібники, матеріали зберігаються у шафах вихователя, який дидактичний матеріал необхідний для проведення занять, бесід тощо, а які вироби та посібники є експонатами національного куточка.

     Важливо зазначити, що коли відбуваються зміни в експозиції національного куточка, то на це обов’язково треба звертати увагу дітей.

     Вихователеві необхідно обговорити ці зміни з дітьми, пояснити, з чим вони пов’язані, детальніше розглянути нові предмети тощо. Такі спостереження та бесіди щодо змін в експозиції обов’язково плануються вихователем заздалегідь і фіксуються у перспективному та прописуються в календарному планах.

Залишити відповідь

Ви можете використовувати ці HTML теги і атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.