ПАМ’ЯТКА для батьків що до питного режиму дитини вдома

 

Вода — це найважливіша рідина в раціоні людини, вона ж є основою всіх інших напоїв. Для більшості процесів в організмі вода незамінна. Зокрема, нестача води негативно впливає на всмоктування поживних речовин у кишківнику і призводить до швидкої втомлюваності за незначних фізичних чи розумових навантажень. Тому для забезпечення нормального функціонування дитячого організму слід дотримуватися раціонального питного режиму.

 Давайте дитині пити чисту воду — спеціальну дитячу, фільтровану або ж бутильовану. До речі, не зберігайте відкриті бутлі з водою довше за два тижні і не ставте їх у холодильник.

 Наскільки корисними не були б соки або трав’яні чаї, не замінюйте ними воду в раціоні дитини.

 Не поїть дитину кип’яченою водою, шкоди вона не завдасть, але й користі від неї замало.

 Навіть якщо вам здається, що дитина п’є забагато, не обмежуйте її в цьому. Дитина сама відчуває, скільки води їй потрібно.

 Якщо у дитини виявлено хронічне захворювання нирок або серця, обмежте пиття та чітко дотримуйтеся рекомендацій лікаря.

 Під час активного відпочинку та фізичних навантажень пропонуйте дитині пити частіше, ніж зазвичай, адже вона пітніє та втрачає чимало рідини.

 Максимально урізноманітнюйте питний раціон дитини, утім не віддавайте перевагу солодким напоям.

 Виключіть із питного раціону дитини міцний чай та солодкі газовані напої.

 Не давайте дитині забагато газованої мінеральної води, оскільки її надмірне вживання може порушити водно-сольовий баланс дитячого організму, який тільки формується.

 Пропонуйте дитині пити часто і потроху.

 Не дозволяйте дитині випивати значну кількість напою чи води одразу, адже рідина не зможе повністю всмоктатися в кров, що спричинить тривале навантаження на серце, допоки її надлишок не виведуть з організму нирки.

Правильно вживати напої — це ціла культура. Проконсультуйтеся з вихователем або медичною сестрою щодо питного режиму, встановленого в дошкільному навальному закладі, та відповідно до нього унормуйте вживання напоїв удома.

Залишити відповідь

Ви можете використовувати ці HTML теги і атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.