Вода — це найважливіша рідина в раціоні людини, вона ж є основою всіх інших напоїв. Для більшості процесів в організмі вода незамінна. Зокрема, нестача води негативно впливає на всмоктування поживних речовин у кишківнику і призводить до швидкої втомлюваності за незначних фізичних чи розумових навантажень. Тому для забезпечення нормального функціонування дитячого організму слід дотримуватися раціонального питного режиму.
Давайте дитині пити чисту воду — спеціальну дитячу, фільтровану або ж бутильовану. До речі, не зберігайте відкриті бутлі з водою довше за два тижні і не ставте їх у холодильник.
Наскільки корисними не були б соки або трав’яні чаї, не замінюйте ними воду в раціоні дитини.
Не поїть дитину кип’яченою водою, шкоди вона не завдасть, але й користі від неї замало.
Навіть якщо вам здається, що дитина п’є забагато, не обмежуйте її в цьому. Дитина сама відчуває, скільки води їй потрібно.
Якщо у дитини виявлено хронічне захворювання нирок або серця, обмежте пиття та чітко дотримуйтеся рекомендацій лікаря.
Під час активного відпочинку та фізичних навантажень пропонуйте дитині пити частіше, ніж зазвичай, адже вона пітніє та втрачає чимало рідини.
Максимально урізноманітнюйте питний раціон дитини, утім не віддавайте перевагу солодким напоям.
Виключіть із питного раціону дитини міцний чай та солодкі газовані напої.
Не давайте дитині забагато газованої мінеральної води, оскільки її надмірне вживання може порушити водно-сольовий баланс дитячого організму, який тільки формується.
Пропонуйте дитині пити часто і потроху.
Не дозволяйте дитині випивати значну кількість напою чи води одразу, адже рідина не зможе повністю всмоктатися в кров, що спричинить тривале навантаження на серце, допоки її надлишок не виведуть з організму нирки.
Правильно вживати напої — це ціла культура. Проконсультуйтеся з вихователем або медичною сестрою щодо питного режиму, встановленого в дошкільному навальному закладі, та відповідно до нього унормуйте вживання напоїв удома.
Нові коментарі