ПАМ’ЯТКА одягання дітей за різної температури повітря

 Висока рухова активність дітей та інтенсивність обмінних процесів дитячого організму спричиняють його високу теплопродукцію та тепловіддачу. Тому, аби не допустити перегрівання та переохолодження організму дитину, її необхідно одягати залежно від температури повітря та інтенсивності рухової активності.

Як одягати дітей у приміщенні

При помірній руховій активності одяг дітей має відповідати вимогам санітарних норм і правил щодо режиму та організації діяльності дошкільних навчальних закладів.

Одяг дітей З-х-7-ми років у приміщеннях дошкільного закладу

 Температ ура повітря, °С    + 18…+20;  Одяг — Бавовняна білизна, Сукні з напіввовняної або товстої бавовняної тканини, Панчохи, Гольфи — для дітей від 5-ти років.                      Допустима кількість шарів одягу  2-3.

Температ ура повітря, °С +21…+22;  Одяг — Бавовняна білизна, Сукні (сорочки) з тонкої бавовняної тканини з коротким рукавом, Гольфи. Допустима кількість шарів одягу – 2.  

Температура повітря, °С  +23 і вище. Одяг –Тонка бавовняна білизна або без неї, Легкі сукні Бавовняні сорочки без рукавів, Шкарпетки. Допустима кількість шарів одягу  1-2.

Для здійснення періодичного контролю повітряно-тепловому режиму в приміщеннях дошкільного навчального закладу та відповідності одягу дітей температурі повітря на стінах на висоті 0,8-1,2 м від підлоги мають бути розміщені кімнатні термометри. Контроль здійснює медичний працівник дошкільного закладу. Для медичного контролю температури повітря при вході до дошкільного закладу необхідно розмістити термометр.

Як одягти дітей на прогулянку

Прогулянки на відкритому повітрі слід проводити не рідше двох разів на день із достатньою руховою активністю і за умови відповідного одягу дітей. Для забезпечення високого оздоровчого ефекту від прогулянки не дозволено скорочувати тривалість перебування на свіжому повітрі — 2-3 години на добу, за винятком випадків погіршення самопочуття і порушення стану здоров’я дитини.

Узимку: За температури повітря -4…-10 °С і швидкості руху повітря до 2 м/с, дітей необхідно одягати у зимові пальта, шуби, комбінезони (4-5 шарів одягу). При цьому допускаються ігри із руховою активністю середньої інтенсивності. При подальшому зниженні температури і збільшенні швидкості руху повітря активність дітей потрібно збільшувати.

ПАМ’ЯТАЙТЕ! Прогулянки дітей не проводять за температури повітря нижче -20 °С або швидкості руху повітря понад 7 м/с. Прогулянки на подвір’ї дозволено проводити за таких умов: температура повітря не нижче -16…-20 °С; швидкість руху повітря — до 3-7 м/с. Рухливі ігри можна проводити за температури повітря +3…-3 °С і швидкості вітру не більше 3-7 м/с. При цьому на дитині має бути 3-4 шари одягу, враховуючи комбінезон та куртку для захисту від вітру.

Влітку: Під час прогулянок у літній період діти повинні бути в головних уборах (капелюшки, косинки, панамки). Для запобігання перегрівання на сонці значну частину прогулянки діти мають перебувати в тіні дерев і під тіньовими навісами. Якщо немає вітру, прогулянки супроводжуються водними процедурами, іграми з водою. Діти граються лійками та гідроіграшками, плескаються у відкритому басейні. Під час дощу діти мають гуляти на території тіньових навісів.

Залишити відповідь

Ви можете використовувати ці HTML теги і атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.