Стрітення 2017

 Традиційно свято зустрічі зими і весни – стрітення – в «Білочці» відзначають в середині останнього зимового місяця, 15-го лютого. Діти дуже люблять це свято з веселими піснями, іграми та забавами: старші із задоволенням розважаються самі та веселять своїх менших друзів. Напередодні вихователі обов’язково розповідають їм про свято, знайомлять своїх вихованців із традиціями, народними обрядами та прикметами цього дня.

З давен-давен люди спостерігають за погодою на стрітення: якщо ясний, тихий день, то це на хороший урожай, а якщо відлига, то пропаде весна на довго. І дітям, і дорослим так вже хочеться скоріше дочекатися весни і тепла, тому вони завзято намагалися на святі прогнати зимові холоди радісними піснями, таночками, закликаючи весну.

І вона прийшла, весела та ніжна, як перші її квіти, а про прихід довгожданої гості весело сповістила всім щебетушка ластівонька. Зима, звичайно, не дуже хотіла поступатися своїми правами та нічого не поробиш – час їй вирушати у далеку дорогу.

А яке ж свято без жайворонків? Кожна дитина отримала смачний традиційний оберіг. Цікаво було разом промовляти слова пісеньки – заклички:

Весну закликаєм з далекого краю:

Летіть, соловейки, на нашу земельку!

Спішіть, ластівоньки, пасти корівоньки!

Тож, мабуть, щирі побажання дітвори і прискорили довгоочікуваний прихід весни. Бажаємо весняного сонечка та всіляких гараздів усім-усім!

Залишити відповідь

Ви можете використовувати ці HTML теги і атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.