Як зберегти здоров’я дитини?

Загартування дітей

/Files/images/veselka/deti_gkp.jpg

Запитайте себе: як часто ви думали про загартовування свого чада навесні, влітку чи восени? Напевно, набагато менше, ніж взимку біля ліжка дитини, коли він лежить з температурою. У ці хвилини ви даєте собі клятвені обіцянки почати загартовування разом з малюком, як тільки він видужає. І, можливо, обливатися холодною водою раз або два після цього, а потім забуваєте.

Найголовніше – це починати піклуватися про здоров’я дитини якомога раніше. Його захисні механізми набагато ефективніше, ніж ми звикли думати. Їм лише потрібно допомогти не ослабнути. Утеплюючи дитину і оберігаючи її від всіх змін погоди, ми послаблюємо її імунітет. А потім дивуємося, як це вона змогла застудитися, адже на вулиці плюсова температура і теплий вітерець.

Ще в давнину люди знали, що повітря, вода і сонячне світло благотворно впливають на здоров’я людини. Напевно, тоді не було слів “імунітет”, “водні процедури” і “сонячні ванни”. Зате було відомо, що купатися в річці, загоряти й ходити босоніж корисно. Перебравшись в міські джунглі, сучасна людина стала боятися цих простих способів, вважаючи за краще “сучасні” таблетки і порошки.

Загартовування – один з найдоступніших методів боротьби з простудними захворюваннями. Гартуватися в сучасній квартирі зовсім не важко, тому що ми кожен день приймаємо душ, а додати і відняти холодну воду простіше простого. Основний принцип загартування – перепад температур, що включає імунну систему. Звикнувши до них, організм дитини починає сам справлятися з холодом. Ваша справа – вибрати один із способів і дотримуватися його протягом тривалого часу.

Обливання. Найбільш традиційний спосіб і дуже ефективний, але вимагає певної підготовки.

Малюка потрібно починати гартувати, обливаючи стопи. Перед цим обов’язково поясніть йому, для чого потрібна ця процедура, яким здоровим і сильним він стане, щоб не злякати його й не відбити бажання гартуватися. Всім відомо, що мокрі ноги нерідко призводять до застуди. Безпосередній вплив на ці зони зробить їх несприйнятливими до вогкості. Дорослим також підходить цей метод. А якщо ви приймаєте душ вранці, то краще закінчувати холодною водою, щоб бути бадьоріше і краще себе почувати.

Ще простіше – обтирання. Намочіть ганчірку або губку водою кімнатної температури, відіжміть і обітріть малюка. Після цього розітріть сухим рушником до легкого почервоніння. Кожні п’ять – шість днів знижуйте температуру на кілька градусів, довівши її поступово до 15 градусів. Цю процедуру потрібно проводити щодня вранці.

Відомо, що купати дитину краще у воді, температура якої близько 35 градусів. Поступово знижуючи температуру до 30 градусів, ви змусите дитину енергійніше рухатися і навчите її при цьому плавати. Якщо ви все ще боїтеся холодних ванн, то використовуйте метод “холодної плями”. Викупавши дитину, додайте у ванну трохи холодної води. Потім проведіть малюка по цій плямі і поверніть назад у теплу воду.

Загартовування не лише зміцнює імунітет дитини, але й нервову систему, а також активізує обмін речовин. Але тут необхідно дотримуватись деяких правил. По-перше, якщо в чомусь сумніваєтесь, то обов’язково порадьтеся з педіатром. Особливо, якщо дитина слабка і часто хворіє. Під час процедур слідкуйте за емоціями дитини. Вона повинна бути задоволена і в хорошому настрої. Не робіть перерв у процесі загартовування. Припинивши процедури, ви послабити організм малюка і доведеться починати спочатку.

Правила загартовування дітей

/Files/images/veselka/1005761.jpg Загартовувати дітей необхідно для того, щоб підвищити їх стійкість до впливу низьких і високих температур повітря і за рахунок цього запобігти часті захворювання.

Основні ефекти процедур що гартують:
* Зміцнення нервової системи,
* Розвиток м’язів і кісток,
* Поліпшення роботи внутрішніх органів,
* Активізація обміну речовин,
* Несприйнятливість до дії хвороботворних чинників.

Насправді загартування просте й доступне. Головне відкинути багато укорінені забобони бабусь і батьків і не кутати малюків, не боятися свіжого повітря.

При загартовуванні дітей слід дотримуватися таких основних принципів:

* Проводити загартовуючі процедури систематично,
* Збільшувати час впливу
загартовуваного фактора поступово,
* Враховувати настрій дитини і проводити процедури у формі гри,
* Починати загартовувати в будь-якому віці можна
,
*Ніколи не виконувати процедури, якщо малюк замерз, тобто не допускати переохолодження
дитини,
* Уникати сильних подразників: тривалого впливу холодної води або дуже низьких температур повітря, а також перегрівання на сонці,
* Правильно підбирати одяг та взуття: вони повинна відповідати температурі навколишнього повітря і бути з натуральних тканин і матеріалів,
*
Загартовуватися всією сім’єю,
* Процедури
загартовування поєднувати з фізичними вправами і масажем,
* В приміщенні, де перебуває дитина, ніколи не курити.

Фактори загартування – природні та доступні “Сонце, Повітря і Вода”

Загартовуючі повітряні процедури:
*Провітрювання кімнати. Температура повітря в кімнаті маляти має бути від 20 до 22 градусів. Провітрювання взимку можна проводити в присутності дитини. За рахунок відкритих кватирок і вікон швидко досягається зниження температури повітря на 1 градус. Повторюють провітрювання взимку 4-5 разів на день, а влітку доступ свіжого прохолодного повітря повинен бути постійним. Наскрізне провітрювання проводять при відсутності малюка в кімнаті.

Водою загартовуватись можна, як місцевими так і загальними процедурами. До місцевих процедур відносять умивання, обтирання, обливання, ванни.

Загартовування тільки тоді ефективно, коли холодною водою обливають теплу дитину.

Інтенсивні методи загартовування

До інтенсивних методів загартовування відносять ті методи, при яких відбувається хоча б короткочасний контакт тіла зі снігом, крижаною водою або морозним повітрям. Проміжне місце між традиційним і інтенсивним загартовуванням займають контрастні процедури. При хронічних захворюваннях верхніх дихальних шляхів у дітей, тонзиліті, аденоїдах корисніше застосовувати контрастні процедури.

Основні види контрастних процедур, що загартовують:
* Контрастні ванни для ніг,
* Контрастне обтирання,
* Контрастний душ,

Контрастне обливання ніжок: ставлять два тази з такою кількістю води, щоб рівень її доходив до середини гомілки. В одному тазу вода повинна бути гарячою 38-40 градусів, а в іншому при першій процедурі – на 3-4 градуси нижче. Малюк спочатку занурює ніжки в гарячу воду на 1-2 хвилини і борсається ними у воді, а потім “перескакує” в таз з прохолодною водою на 5-20 секунд. Так можна змінювати гарячі і прохолодні ванни для ніг 3-6 раз. Кожні 5 днів температуру води у другому тазу знижують на 1 градус, доводячи до 17-12 градусів. У ослаблених дітей процедуру потрібно закінчувати тазом з гарячою водою, а у міцних і здорових – з прохолодною. Придумайте малюкам свою казку або забавну історію, щоб проводити контрастні процедури у вигляді гри або вистави.

Контрасне обливання можна використовувати для дітей старше 2-х річного віку. При цьому маля стоїть під “гарячим дощиком” 1-2 хвилини, а потім під “холодним” – 10-20 секунд. Чергувати 5-10 разів.

Один коментар до Як зберегти здоров’я дитини?

  • Dweezil  говорить:

    I feel like you could probably teach a class on how to make a great blog. This is fatcnstia! I have to say, what really got me was your design. You certainly know how to make your blog more than just a rant about an issue. Youve made it possible for people to connect. Good for you, because not that many people know what theyre doing.

Залишити відповідь

Ви можете використовувати ці HTML теги і атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.