Безпека дітей влітку

Безпека дитини – першочергове завдання батьків, а в період канікул, коли дітвора часто надана сама собі, ця проблема стає надзвичайно актуальною.  

безопасность детей летом консультация для родителей

У літній період маленькі хлопчики й дівчатка величезну кількість часу проводять на вулиці, де може виникати безліч небезпечних ситуацій, що тягнуть за собою заподіяння шкоди здоров’ю та життєдіяльності малюків. Саме тому влітку необхідно особливо уважно стежити за дитиною і розмовляти з ним на тему того, яких небезпек слід уникати під час прогулянки.

У кожному ДНЗ в кінці навчального року проводиться консультація для батьків на тему «забезпечення безпеки дітей влітку». Позначимо її основні моменти, до яких слід поставитися з максимальною часткою відповідальності.

Пам’ятка для батьків з безпеки дітей влітку

Інформація для батьків з безпеки дітей влітку, яку доводить до мам і тат вихователь або дитячий психолог, також обов’язково повинна бути донесена до самого малюка в доступній для нього формі. Хоча зовсім маленької дитини ні за яких обставин не можна залишати на вулиці без нагляду, не завжди буває можливість забезпечити йому повний батьківський контроль.

Саме тому будь-який малюк, вирушаючи на вулицю, в ліс або до джерела води, повинен знати основні правила безпечної поведінки і по можливості дотримуватися їх. Основні тези консультації для батьків на тему того, як забезпечити своїй дитині максимально можливу безпеку в літній період року, зводяться до наступного:

  • Ніколи не дозволяйте дитині їсти чи пробувати незнайомі гриби та ягоди, оскільки вони можуть виявитися отруйними.
  • Під час лісової прогулянки дитина повинна триматися поруч з дорослими. Якщо ж сталося так, що малюк відстав від супроводжуючих, він повинен залишатися на місці і голосно кричати. Батькам необхідно донести до свого чада, що саме в цьому випадку його буде найлегше знайти. Якщо ж дитина почне бігати по лісі, бігати і панікувати, шанси на його порятунок значно зменшаться.
  • Найбільшу небезпеку для дітей у літній період року представляє купання у річках, озерах та інших водоймах. Дитині будь-якого віку потрібно обов’язково пояснювати, що купатися і навіть заходити у воду без дорослих людей ні в якому разі не можна. консультация для родителей дой безопасность детей летомТакож ні за яких обставин не допускаються ігри у воді, оскільки будь-які необережні рухи малюків можуть нести в собі серйозну небезпеку. Діти, які не вміють плавати самостійно, повинні обов’язково використовувати надувні жилети, круги, нарукавники або матраци, але навіть при наявності цих пристосувань їм ні в якому разі не можна запливати надто далеко.
  • Нарешті, хлопчиків і дівчаток слід захищати від негативного впливу сонячних променів. Так, в денний час дитина повинна перебувати на вулиці тільки в головному уборі, а відкриті частини тіла змащувати спеціальними кремами з високим рівнем захисту від ультрафіолету.

 

 

Залишити відповідь

Ви можете використовувати ці HTML теги і атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.