«Літній відпочинок»

   Настало літо – чудовий час року! Можна грати на повітрі, загартовуватися і оздоровлюватися.
Літній відпочинок-це довгоочікуваний відпочинок і для батьків, і для дітей. Тому дуже важливо, щоб батьки з найбільшою користю розпорядилися цим дорогоцінним часом. Необхідно пояснити дітям, що купатися, плавати, засмагати корисно для здоров’я лише в тому випадку, якщо дотримуватися певних правил безпеки.

Щоб відпочинок приніс тільки задоволення вам і вашій дитині постарайтеся дотримуватись деяких правил:
1. Якщо ви займаєтеся зі своєю дитиною, пам’ятайте, що ці заняття повинні бути короткими і проводити їх краще в ранкові години. 
2. Слід пам’ятати, що виїжджаючи за місто, або подорожуючи по світу, слід обговорювати з дитиною отримані враження. Ваше завдання розширювати кругозір дітей, з’єднуючи наявні знання і життєвий досвід дитини.
3. Всіма силами відволікайте дитину від телевізора і комп’ютера, проводьте весь вільний час на свіжому повітрі, купайтеся, катайтеся на велосипеді, самокаті, роликах, грайте у футбол. Літо – це зміцнення здоров’я дитини і від того, як він відпочине багато в чому залежить його здоров’я на весь наступний навчальний рік.
4. Намагайтеся дотримуватися режиму дня, інакше дуже важко до нього повертатися у вересні. Не забувайте, що недосипання розвиває неврози, зростає стомлення. Дитина повинна спати не менше 10 годин.
5. Слідкуйте за харчуванням дитини. Морозиво, газована вода, не принесуть здоров’я вашій дитині.
6. Вибирайте тільки ті види відпочинку, які влаштують вас і вашу дитину.
7. Плануючи екскурсію на відпочинку, обговоріть з дитиною заздалегідь, як вона до цього ставиться, якщо реакція негативна, спробуйте знайти компроміс. Спробуйте знайти іншу екскурсію, яка цікава і вашій дитині. Радьтеся з дитиною, будьте уважним слухачем, цінність спілкування не в кількості часу, а якість спілкування (увага, повага, розуміння).
8. Збираючись на відпочинок з компанією, намагайтеся брати людей, які поділяють ваші інтереси. Оптимально їхати на відпочинок зі схожим складом сім’ї. Однакові турботи, однакові проблеми, взаємодопомога, догляд за дітьми.
9. Заведіть з дітьми розмову про літній відпочинок і улюбленому всіма занятті – купанні (річці, морі, озері). Підкресліть відмінності між морем, річкою, озером. Нагадайте про знаки, що забороняють купатися.

Пам’ятайте:

Відпочинок – це добре. Неорганізований відпочинок – погано!
Сонце – це прекрасно. Відсутність тіні – погано!
Морське повітря, купання – це добре. Багатогодинне купання – погано!
Купання – прекрасний загартовуючий засіб.
Місце для купання повинне бути неглибоким, рівним, з повільним плином. Перш ніж дати дитині можливість самостійно увійти в воду, необхідно переконатися в тому, що в даному місці немає ям, глибокої тіни, корчів, гострих каменів. У воді разом з дитиною обов’язково повинен знаходитися дорослий.
При купанні необхідно дотримуватися правила:
Не дозволяється купатися натще й раніше як через 1-1,5 години після їжі.
У воді діти повинні перебувати в русі.
При появі ознобу негайно вийти з води.
Розпашілим не можна занурюватися в прохолодну воду.
Як за літо не втратити мовні навички дитини
Попереду літо – пора відпусток, дитячого відпочинку. Найголовніше завдання відпочити і оздоровити дітей. Батькам дітей, що мають мовленнєві вади, і влітку не можна забувати про проблеми своїх дітей. Важливо пам’ятати, що сформовані протягом навчального року навички (вироблені артикуляційні уклади, поставлені звуки, вивчені вірші, пальчикові ігри) за літній період можуть, як зміцнитися та увійти в звичний стереотип, так і загубитися. 
Якщо дитина їде на літо, наприклад, до бабусі, то необхідно бабусю попередити про ваші проблеми. Надати матеріал щодо закріплення мовних навичок (домашні логопедичні альбоми, завдання з лексичним темами і навчанню грамоті, копії вивчених віршів, переказів тощо) і переконливо, дохідливо пояснити близьким, як важливі для дитини ці вправи та ігри. Закріплення звуків у мовленні – це тренінг: чим більше кількість повторень, тим швидше і якісніше йде введення звуків в мовлення дитини. Іншими словами, формується звичка правильної вимови, витісняючи звичку дефектного вимови.
У логопедичної практиці багато випадків, коли літній період «відкидає» позитивні результати корекції на кілька кроків назад. Після тривалої відпустки часто дитина приходить з колишніми мовними проблемами. За час відпочинку вона втратила сформовані навички, недостатньо закріплені. Дитині і логопеду доводиться починати все спочатку, а хотілося б рухатися далі! 
– Щодня робіть зарядку для мови (артикуляційну гімнастику):
1. «Смачне варення»
2. « Чашечка» 
3. «Часики» 
4. «Маляр» 
5. «Індик» 
6. «Гойдалки» 
7. «Конячка» 
8. «Грибок» 
9. «Чистимо зубки» 
– Продовжуйте автоматизувати поставлені звуки.
Як поєднувати відпочинок і читання
Літо – час відпочинку, але не варто забувати і про книжки. Нехай дитина прочитає вголос вам невеликий розповідь і не тільки перекаже його, а скаже, що він думає про вчинки героїв, висловить свою думку, спробує розмірковувати. Тим самим зв’язкова мова буде постійно розвиватися, а словниковий запас вашої дитини стане багатшим.
Під час прогулянок, поїздок ви також можете читати різноманітні вивіски, назви магазинів, кафе.

Рухливі ігри з дітьми на літньому відпочинку

Проводите більше часу на відкритому повітрі в рухливих іграх. 
Ігри з батьками – це невід’ємна частина розвитку дітей. Це й зміцнення здоров’я і гарний настрій. Спільні ігри зближують батьків і дітей. Ваша дитина прийде в захват, коли побачить серйозного тата, який весело грає в м’яч. Для дошкільника «гра – єдиний спосіб звільнитися від ролі дитини, залишаючись дитиною». Для дорослого – «єдиний спосіб знову стати дитиною, залишаючись дорослим».
Вирушаючи на відпочинок з дітьми за місто, з компанією, не забувайте взяти із собою необхідні атрибути для гри, це можуть бути м’ячі, ракетки, а також багато іншого, на що вистачить фантазії.
Рухливі ігри з предметами (з масажним м’ячем, скакалками, обручем, іншим сезонним спортінвентарем) змагання, естафети будуть сприяти розвитку рухової сфери дитини, а саме об’єму, сили, переключення рухів, хорошої координації і моторної реакції, навчать формувати стратегію поведінки, особливо ігри з правилами.
У що ж можна пограти з дитиною, щоб це доставило радість вам і вашим дітям? Вибирайте ті ігри, які доступні вашій дитині. Враховуйте, що у дітей швидко пропаде захоплення, якщо вони не відчувають радість перемоги. Згадайте ігри, в які ви грали в дитинстві, навчіть цим іграм своєї дитини. Це доставить величезне задоволення і їй, і вам, спогади дитинства дуже приємні! Попросіть дитину познайомити вас з іграми, в які вона грає в дитячому саду зі своїми однолітками. Будьте уважним слухачем, адже це самі цінні хвилини вашого спілкування. Крім відмінного настрою ігри сприяють поліпшенню взаємин у сім’ї, зближують дітей і батьків. Пропонуємо вам певний перелік ігор, які ви можете використовувати з дітьми під час літнього відпочинку.
Ігри з м’ячем
«Їстівне – неїстівне»
Це одна з найстаріших ігор. Її правила досить прості. Гравці стоять в ряд, ведучий кидає м’яч по черзі кожному з гравців, при цьому вимовляє яке-небудь слово. Якщо слово «їстівне», гравець повинен упіймати м’яч, якщо «неїстівне» – відштовхнути. Якщо гравець помиляється, то вона міняється місцями з ведучим.
«Назви тварину»
Можна використовувати різну класифікацію предметів (міста, імена, фрукти, овочі тощо). Гравці встають по колу і починають передавати м’яч один одному, називаючи слово. Гравець, який не може швидко назвати слово, вибуває з гри. Граючи в таку гру, ви розширюєте кругозір і словниковий запас дитини.
«Дожени м’яч» 
Якщо у вас на відпочинок виявилося два м’ячі, можна пограти в цю гру. Правила дуже прості. Гравці передають по команді м’яч один одному, намагаючись, щоб один м’яч не наздогнав інший.

Обережно! Гриби

У період лісових прогулянок в літній час батьки, повинні здійснювати суворий нагляд за дитиною, яка збирає квіти, гриби та трави, пробує їх. Не слід також забувати про ретельний контроль за використанням у їжу грибів, зібраних дітьми.
Кожен дорослий, якому довірено здоров’я дітей, повинен добре знати, який гриб взяти, а який викинути.
Отже, для того щоб уникнути отруєння отруйними грибами, потрібно збирати тільки ті, які ви добре знаєте.
Здоров’я, і навіть життя який отруївся грибами, в чому залежать від того, наскільки своєчасно їй нададуть медичну допомогу. Слід пам’ятати, що при будь-якому отруєнні грибами, навіть на перший погляд не важкий, необхідно негайно звертатися до лікаря. Але і до приходу лікаря треба діяти швидко і рішуче. При отруєнні будь-яким з отруйних грибів слід постаратися вивести отруйні речовини з організму: прийняти проносне, промити шлунок розчином марганцевокислого калію. Постраждала дитина повинна перебувати в ліжку, їй шкідливо ходити і сидіти.
Будь-яке отруєння грибами супроводжує блювота і розлад кишечника, викликає зневоднення організму і болісну спрагу. Щоб полегшити стан хворої дитини, потрібно давати їй холодну, злегка підсолену воду, холодний чай, каву, молоко.
Лікують отруєння грибами, як правило, тільки в лікарнях. Щоб лікарю легше було розібратися в причинах отруєння, залишки грибів треба зберегти для дослідження в лабораторії.

Як боротися з комарами.

Укуси комарів не тільки залишають після себе болісний свербіж. Ці комахи можуть бути по-справжньому небезпечними, якщо вони переносять збудника малярії. Відомо більше двох тисяч видів комарів. Причому далеко не всі вони є переносниками малярії. Незважаючи на те, що останнім часом кількість малярійних комарів у середній смузі збільшилася, в більшості випадків ми спостерігаємо звичайні види цих комах. Кров смокчуть лише особини жіночої статі і лише тоді, коли вони готуються до відкладання яєць. Протеїни крові необхідні комарихам, для того щоб відкласти якомога більше яєць. Так, «голодна» комариха може відкласти не більше 50 яєць, а сита – вже до 300. Виявити свою здобич комар може за кілька кілометрів! Жало його схоже на шприц, голка якого ще прикрита особливим протекторним чехольчиком. Як тільки жало введено в тіло, в тканини людини тут же впорскується речовина, що перешкоджає згортанню крові. Для дорослої здорової людини безпечні навіть п’ятсот укусів комара. Однак для алергіка і одного може бути достатньо, щоб викликати важку алергічну реакцію і навіть летальний результат. Що робити після укусу? 
1. Зробити після укусу міцний розчин харчової соди і періодично обробляти свербляче місце. 
2. Змащувати укуси спиртовою настоянкою календули, борним спиртом, томатним соком.

3. Зробити холодну примочку. 
4. При множинних укусах прийняти антигістамінний засіб. 
5. В похідній аптечці чи на дачі неодмінно слід тримати антигістамінний препарат, фенистил або фукорцин (знімають свербіж і навіть усувають опіки кропиви). 
Народні методи при укусах комарів: 
1. Обробити сметаною або кефіром. 
2. Прикласти до місця укусу листок черемхи або подорожника. 
3. Змастити уражене місце бальзамом «Зірочка».
Гарного сімейного відпочинку вам!

Залишити відповідь

Ви можете використовувати ці HTML теги і атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.