Літній відпочинок

Настало літо – чудовий час року! Можна грати на повітрі, загартовуватися і оздоровлюватися.
Літній відпочинок – це довгоочікуваний відпочинок і для батьків, і для дітей. Тому дуже важливо, щоб батьки з найбільшою користю розпорядилися цим дорогоцінним часом. Необхідно пояснити дітям, що купатися, плавати, засмагати корисно для здоров’я лише в тому випадку, якщо дотримуватися певних правил безпеки.

Щоб відпочинок приніс тільки задоволення вам і вашій дитині постарайтеся дотримувати деякі правила:
1. Якщо ви займаєтеся зі своєю дитиною, пам’ятайте, що ці заняття повинні бути короткими і проводити їх краще в ранкові години. 
2. Слід пам’ятати, що виїжджаючи за місто, або подорожуючи по світу, слід обговорювати з дитиною отримані враження. Ваше завдання розширювати кругозір дітей, з’єднуючи наявні знання і життєвий досвід дитини.
3. Всіма силами відволікайте дитину від телевізора і комп’ютера, проводьте весь вільний час на свіжому повітрі, купайтеся, катайтеся на велосипеді, самокаті, роликах, грайте у футбол. Літо – це зміцнення здоров’я дитини і від того, як він відпочине багато в чому залежить його здоров’я на весь наступний навчальний рік.
4. Намагайтеся дотримуватися режиму дня, інакше дуже важко до нього повертатися у вересні. Не забувайте, що недосипання розвиває неврози, зростає стомлення. Дитина повинна спати не менше 10 годин.
5. Слідкуйте за харчуванням дитини. Морозиво, газована вода, не принесуть здоров’я вашій дитині.
6. Вибирайте тільки ті види відпочинку, які влаштують вас і вашої дитини.
7. Плануючи екскурсію на відпочинку, обговоріть з дитиною заздалегідь, як він до цього ставиться, якщо реакція негативна, спробуйте знайти компроміс. Спробуйте знайти іншу екскурсію, яка цікава і вашій дитині. Радьтеся з дитиною, будьте уважним слухачем, цінність спілкування не в кількості часу, а якість спілкування (увага, повага, розуміння).
8. Збираючись на відпочинок з компанією, намагайтеся брати людей, які поділяють ваші інтереси. Оптимально їхати на відпочинок зі схожим складом сім’ї. Однакові турботи, однакові проблеми, взаємодопомога, догляд за дітьми.
9. Заведіть з дітьми розмову про літній відпочинок і улюбленому всіма занятті – купанні ( річці, морі, озері). Підкресліть відмінності між морем, річкою, озером. Нагадайте про знаки, що забороняють купатися.

Пам’ятайте:

Відпочинок – це добре. Неорганізований відпочинок – погано!
Сонце – це прекрасно. Відсутність тіні – погано!
Морське повітря, купання – це добре. Багатогодинне купання – погано!
Купання – прекрасне закаливающее засіб
Місце для купання повинне бути неглибоким, рівним, з повільним плином. Перш ніж дати дитині можливість самостійно увійти в воду, необхідно переконатися в тому, що в даному місці немає ям, глибокої тіни, корчів, гострих каменів. У воді разом з дитиною обов’язково повинен знаходитися дорослий.
При купанні необхідно дотримуватися правила:
Не дозволяється купатися натще й раніше як через 1-1,5 години після їжі
У воді діти повинні перебувати в русі
При появі ознобу негайно вийти з води
Розпашілим не можна занурюватися в прохолодну воду.
Як за літо не втратити мовні навички дитини
Попереду літо – пора відпусток, дитячого відпочинку. Найголовніше завдання відпочити і оздоровити дітей. Батькам дітей, що мають мовленнєві вади, і влітку не можна забувати про проблеми своїх дітей. Важливо пам’ятати, що сформовані протягом навчального року навички (вироблені артикуляційні уклади, поставлені звуки, вивчені вірші, пальчикові ігри) за літній період можуть, як зміцнитися та увійти в звичний стереотип, так і загубитися. 
Якщо дитина їде на літо, наприклад, до бабусі, то необхідно бабусю попередити про ваші проблеми. Надати матеріал щодо закріплення мовних навичок (домашні логопедичні альбоми, завдання з лексичним темами і навчанню грамоті, копії вивчених віршів, переказів тощо) і переконливо, дохідливо пояснити близьким, як важливі для дитини ці вправи та ігри. Закріплення звуків у мовленні – це тренінг: чим більше кількість повторень, тим швидше і якісніше йде введення звуків в мовлення дитини. Іншими словами, формується звичка правильної вимови, витісняючи звичку дефектного вимови.
У логопедичної практиці багато випадків, коли літній період «відкидає» позитивні результати корекції на кілька кроків назад. Після тривалої відпустки часто дитина приходить з колишніми мовними проблемами. За час відпочинку він втратив сформовані навички, недостатньо закріплені. Дитині і логопеду доводиться починати все спочатку, а хотілося б рухатися далі! 
– Щодня робіть зарядку для мови (артикуляційну гімнастику):
1. «Смачне варення»
2. « Чашечка» 
3. «Часики» 
4. «Маляр» 
5. «Індик» 
6. «Гойдалки» 
7. «Конячка» 
8. «Грибок» 
9. «Чистимо зубки» 
– Продовжуйте автоматизувати поставлені звуки.
Як поєднувати відпочинок і читання
Літо – час відпочинку, але не варто забувати і про книжки. Нехай дитина прочитає вголос вам невеликий розповідь і не тільки перекаже його, а скаже, що він думає про вчинки героїв, висловить свою думку, спробує розмірковувати. Тим самим зв’язкова мова буде постійно розвиватися, а словниковий запас вашої дитини стане багатшим.
Під час прогулянок, поїздок ви також можете читати різноманітні вивіски, назви магазинів, кафе.

Залишити відповідь

Ви можете використовувати ці HTML теги і атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.