Музично-терапевтичні заняття з дітьми

 Основним завданням музично-терапевтичних занять з дітьми є гармонізація психосоматичних процесів, які відбуваються у дитячому організмі. Але такі заняття можуть мати не лише оздоровчу мету, а й розвивальну. Музично-терапевтичні заняття з дітьми може проводити музичний керівник чи учитель музичного мистецтва. На таких заняттях використовують:

– слухання музичних творів;

– спів пісень;

– ритмічні рухи під музику;

– ігри під музику.

       Для підтримання фізичного та психічного здоров’я дітей корисно брати участь у різноманітних іграх, танцювати і використовувати фізичні вправи під супровід класичних музичних творів бадьорого характеру. Проте слід зауважити , що найбільший музично-терапевтичний вплив на дітей все ж має цілеспрямоване слухання музичних творів. Варто пропонувати слухати дітям уривки різнохарактерних музичних творів – повільних і швидких, сумних і веселих. Як показує практика, слухання творів з назвами трагічного характеру або такими, що пов’язані з негативними образами, можуть викликати у дітей відчуття страху, надмірного переживання, тревоги тощо.

      Пропоную до вашої уваги орієнтовний репертуар класичних музичних творів:

         «Дитячий альбом» Петра Чайковського;

         «Пори року» Петра Чайковського;

         «Танці ляльок» Дмитра Шостаковича;

         «Петрик та вовк» Сергія Прокоф’єва;

         «Попелюшка» Сергія Прокоф’єва;

         «Пісні без слів» Фелікса Мендельсона;

         «Маленькі нічні серенади» Вольфганга Амадея Моцарта.

І на останок аби ваші музично-терапевтичні заняття подобалися дітям, вони, насамперед, мають подобатися вам. Все, що робите, має надихати та дарувати насолоду – інакше діти не виявлятимуть інтересу ні до музики, ні до заняття.

Залишити відповідь

Ви можете використовувати ці HTML теги і атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.