Навіщо потрібні розмальовки для дітей?

Розмальовки для дітей – начебто банальні заняття. Однак психологи так не вважають. «Розмальовки» для дітей – це один з найпростіших і доступних способів з користю і інтересом провести час. Це заняття доступно для малюків з півтора років. Пропоную розібратися, В ЧОМУ Ж КОРИСТЬ РОЗМАЛЬОВКИ?

  1. Дитина, розфарбовуючи якийсь об’єкт, знайомий або незнайомий для неї, поповнює свої знання про форму, колір цього об’єкта, розвиває спостережливість. Спочатку на малюнку і сонце може виявитися зеленим, і крокодил помаранчевим. Все нормально: дитина пізнає світ, переносить його на аркуш паперу, намагаючись відтворити кольори цього світу. Це непросто. Можна поговорити про призначення або властивості і якості того, що дитина розфарбовує. Тим самим ми розширюємо кругозір дитини. А для початку вибирайте знайомі для малюка предмети: м’яч, брязкальце , дзига, яблуко.
  1. При розфарбовуванні розвивається дрібна моторика і кисть руки, що, як відомо, безпосередньо пов’язане з розвитком мислення малюка, а також з успішністю освоєння навичок письма. Спочатку розмальовки не повинні містити дуже багато дрібних деталей, які необхідно розфарбувати. Малюнки повинні мати широкий контур – близько 1 сантиметра. За такий контур буде складно вилізти невпевненою ручкою малюка. Це дозволяє приховати природні похибки і додає впевненості в собі. Обриси картинок повинні бути плавними, без кутів і складних вигинів. У міру дорослішання дитини і освоєння техніки розфарбовування кількість дрібних деталей на малюнку збільшується, і сама фігура стає більш складною.
  2. Крім моторики розвивається і вольова сфера малюка: адже йому потрібно дуже постаратися, щоб не вийти за межі малюнка , потрібно навчитися контролювати натиск олівця, щоб не порвати папір. Розфарбовування розвиває посидючість і увагу дитини.
  1. Розмальовки – шлях у світ образотворчого мистецтва, у світ творчості, це розвиток художнього смаку малюка. Можна запропонувати дитині підмалювати, домалювати, придумати сюжет малюнка, спираючись на утримання розфарбованого. Змішування фарб, отримання нових кольорів і відтінків теж є процесом досить творчим, пізнавальним, цікавим і навіть « чарівним» для дитини. Дитині сподобається, якщо ви влаштуєте невеликий вернісаж його робіт, покажете його розмальовки рідним і друзям. Це допоможе їй бу ти впевненішою у своїй діяльності.
  1. Розфарбовування передбачає вдосконалення і в складності малюнка, і у виборі інструментів. Спочатку це взагалі може бути розфарбовування пальчиками за допомогою води (є такі розмальовки ), потім олівці, фарби. Коли малюк почне працювати з фарбами, подбайте про те, щоб поруч не було того, що може бути зіпсовано фарбою.
  2. Навчайте дитину робити вибір. Для цього бажано, щоб розмальовки були на окремих аркушах, з яких дитина і буде вибирати те, що йому подобається. Коли вибір зроблено, решту розмальовки приберіть від дитини. Вивчайте доводити почате до кінця. Якщо помічаєте, що дитина не справляється з розфарбовуванням, то наступного разу запропонуйте йому більш прості картинки, які вона зможе розфарбувати повністю.
  1. Зверніть увагу на кольори, які вибирає дитина – це може стати таким собі діагностичним моментом при розфарбовуванні.
  2. Виконайте таке завдання: мама малює фігуру, а дитина її розфарбовує. Замість батьків малювати можуть старші діти.

 

Таким чином, ми розвиваємо і навички взаємодії малюка з іншими, і даруємо йому свою увагу.

МАЛЮЙТЕ ЗІ СВОЇМИ ДІТЬМИ, ЛІПІТЬ, РОБІТЬ АПЛІКАЦІЮ, ТИМ ПАЧЕ ЗАРАЗ ДЛЯ ЦЬОГО У ВАС ПРЕДОСТАТНЬО ДЛЯ ЦЬОГО ЧАСУ. НЕ ЗАБУВАЙТЕ ПРО ТЕХНІКУ БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС БУДЬ ЯКОГО ВИДУ ДІЯЛЬНОСТІ! І ГОЛОВНЕ ЛЮБІТЬ СВОЇХ ДІТЕЙ!

Залишити відповідь

Ви можете використовувати ці HTML теги і атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.