ПАМ’ЯТКА допомога при потраплянні стороннього предмета у вухо

 

 Здебільшого діти самі під час гри вводять у вушний прохід дрібні деталі іграшок, кісточки, насіння рослин тощо. Ознаки наявності стороннього предмета у вусі:

 при огляді видно сторонній предмет, що застряг у вушному проході;

 біль і дискомфорт у вусі (біль може посилюватися при натисканні);

 кровотеча або виділення з вуха;

 одностороннє погіршення слуху.

     Нахиліть голову дитини вбік, вухом униз, щоб спробувати змістити сторонній предмет. Форма зовнішнього слухового проходу може злегка змінюватися, якщо акуратно потягнути за мочку вуха. Це дасть змогу перемістити предмет до зовнішнього виходу.

Не намагайтеся видалити сторонній предмет ватною паличкою, сірником або будь-яким іншим інструментом, бо можна проштовхнути його ще глибше і пошкодити барабанну перетинку або слуховий прохід. Якщо предмет добре видно і його можна легко захопити пінцетом, то спробуйте видалити його самостійно.

 Якщо у вухо потрапила комаха, поверніть голову дитини вухом вгору і закапайте його рослинним або спеціальним дитячим маслом чи 40%-вим розчином спирту. Потім вимийте вухо струменем теплої води за допомогою шприца Жане або гумової груші. Введення масла допоможе видалити комаху з вуха. Масло має бути теплим, але не гарячим. Не використовуйте масло, якщо є підозра на пошкодження вуха (біль, кровотеча або виділення з вуха).

Якщо у вухо потрапили сторонні предмети рослинного походження, що можуть набухнути під дією рідини (квасолина, горошина), то спочатку вухо варто закапати 40%-вим розчином спирту чи гліцерином, щоб зневоднити їх, а тоді видалити за допомогою вушного пінцету або спеціального гачка.

Варто пам’ятати, що діти, як правило, пручаються і не дають видалити сторонній предмет, а це зменшує ймовірність успіху і збільшує ризик ускладнень. Постійний біль, кровотеча або виділення з вуха можуть означати, що вушний канал пошкоджений або не зовсім очищений, що залишилася якась частина стороннього предмета або туди потрапила інфекція. Лікування інфекції може призначити лікар після медичного обстеження. Якщо видалити сторонній предмет з вуха неможливо, слід негайно звернутися по медичну допомогу до спеціаліста.

Залишити відповідь

Ви можете використовувати ці HTML теги і атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.