Поради для батьків дитини з розладами аутичного спектру

  • Спостерігайте за дитиною.

Спостереження можна фіксувати: що робить дитина; як довго виконує ту чи іншу дію; чи робить перерви тощо.

Фіксуйте динаміку змін у поведінці дитини після певних терапій.

  • Приєднуйтесь до дій дитини.

Якщо дитина крутиться навколо себе, слід робити теж саме. Є можливість у батьків відчути те що відчуває дитина при виконанні певних одноманітних рухів; гарний спосіб показати дитині, що її люблять, хочуть спілкуватися з нею та бути поряд. У дитини виникає бажання приєднатися до реального світу. А також повторення дій за діями дитини гарна пастка для її уваги.

  • Створіть у родині атмосферу тепла та любові.

Зробіть так, щоб дитина хотіла бути з батьками. Дитина повинна відчути, що сім’я це не загроза, а навпаки тут її чекають розуміють.

  • Встановлюйте зоровий контакт.

Для цього використовуйте ті предмети, які цікавлять дитину

  • Розширюйте сенсорний досвід дитини.

Це різноманітні фізичні рухи для всіх частин тіла, ритмічні вправи, розширювати тактильний досвід через природні матеріали: босоніж ходити по піску, землі, дати доторкнутися до гілочок, травички, відчути тепло чи холод тощо.

  • Розмовляйте з дитиною.

Особливо на ранніх етапах розвитку мовлення. Показуйте та називайте їй різноманітні предмети вдома, пояснюйте дії самої дитини та свої. Використовувати прості слова, використовувати жести, зберігати один тон одну гучність.  Найбільш вживані слова можна скоротити до одного складу: во (вода); сі (сік) тощо.

Залишити відповідь

Ви можете використовувати ці HTML теги і атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.