Рекомендації для батьків та педагогів

 

Шановні батьки!

Доволі часто дитині складно висловити свої почуття. Для того щоб успішно впоратися зі складними й дискомфортними переживаннями, їй неодмінно потрібна Ваша увага, підтримка й допомога. Тож, аби дитина зростала впевненою, націленою на успіх і нічого не боялася в житті, нам, дорослим, варто дотримуватися низки поданих нижче рекомендацій.

  • Давайте дитині право вибору. Пропонуйте їй будь-що за принципом «або… або». Так Ви сформуєте в неї відповідальність і віру в себе.
  • Давайте дитині чітко обґрунтовані, посильні для її віку доручення. Дитина завжди старається бути хорошою для Вас, тому дати їй надто складне завдання означає одразу приректи справу на поразку. А це, своєю чергою, формує в дитини неуспішне мислення та занижену самооцінку.
  • Підтримуйте дитину. Завжди кажіть дитині, що вірите в неї, упевнені у тому, що вона зможе виконати поставлене завдання. Давайте їй право на помилку, не кри­тикуйте. Пояснюйте, що людина вчиться упродовж усього життя, і що в дорослих теж не завжди все виходить з першого разу.
  • Не порівнюйте дитину з іншими дітьми, зі старшими братиками чи сестрич­ками. А тим паче — не порівнюйте успіхи дитини з успіхами інших дітей. Ліп­ше зіставляйте її теперішні успіхи з попередніми, наголошуючи на позитивних змінах.
  • Уникайте конкурентних ситуацій. У дітей дошкільного віку ситуація змагання здатна спровокувати появу заздрощів, агресії. Навчитися радіти успіху іншого — це тривалий процес.
  • Побільше грайтеся з дитиною. Звісно, не завжди виходить проводити з дити­ною стільки часу, скільки хотілося б. Та головне — не кількість проведеного разом часу, а якість. Під час гри не забувайте застосовувати також вправи на релаксацію та дихання.
  • Усувайте тривожність і страхи дитини, залучаючи її до таких видів діяльнос­ті, як:
  1. малювання;
  2. ігри в ляльковий настільний театр;
  3. ігрова терапія та музикотерапія — для цього потрібні лише дитячі інстру­менти або предмети, за допомогою яких можна імітувати різні звуки; активні й веселі фізичні вправи; читання художньої літератури вголос.

І пам’ятайте: дитина значно швидше позбудеться негативних переживань, забуде про будь-які страхи, якщо поруч буде дорослий, який зрозуміє і підтримає!

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ви можете використовувати ці HTML теги і атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.