Роль музики та музичних інструментів для розвитку малюка

Вчені вже давно довели, що діти починають пізнавати навколишній їхній світ ще до народження. Так, на 3-му місяці життя плід вже може відчувати радість і біль, а також уловлювати настрій мами, і навіть сприймати звукові імпульси, що виходять із зовнішнього світу. А значить, майбутня матуся, захоплюючись музикою, вже на стадії вагітності здатна прищепити чаду любов до мистецтва. І, звичайно ж, вона повинна продовжувати розвивати музичні здібності малюка  і після його появи на світ. Психологи радять купувати малюкові його перші музичні інструменти вже з рочку .

Перші роки життя малюка, за словами психологів, дуже важливі для формування його особистості. У цьому питанні музика також є просто незамінним помічником, адже вона виконує відразу декілька функцій. По-перше, вона здатна допомогти розвитку малюка, формуючи у нього уяву і відчуття ритму, активує пам’ять, процес активного мислення і образне сприйняття дійсності. А по-друге, музика також здатна духовно збагатити його внутрішній світ.

Якщо дитина освоює гру на певному музичному інструменті, то даний процес, вчить дитину концентрувати свою увагу, сприяє розвитку дрібної моторики і допомагає домагатися поставленої мети. А заняття вокалом – допомагають не тільки правильно поставити голос, а й зміцнити бронхи, голосові зв’язки і легкі, сформувати слух.

А ще музика також виконує велику виховну роботу, прищеплюючи малюкові такі поняття, як гармонія, краса, любов і благородство. Музика допомагає зберігати з покоління в покоління національні традиції, вчить діток дбайливо ставитися до нашого культурної спадщини.

 Перші музичні інструменти для дитини повинні бути з дзвіночками, піщалками і тріщалка. При цьому з самого народження малюка треба  звертати увагу на те, яку музику любить слухати дитина. Класика і народні наспіви – це гармонія звуків життя, вона сприяє правильному формуванню світосприйняття дитини. А ось рок-музика, навпаки, може викликати у чада почуття агресії. А значить, такою музикою крихті захоплюватися не варто …

Перший музичний інструмент малюку можна подарувати вже в годік!

Для початку поговоримо про музичні іграшки для діток першого рочку життя. Так, на першому році життя дитини його музичне виховання спрямоване на розвиток почуття ритму, слуху, вміння рухатися, наслідувати звуки. Тому йому зараз краще всього купувати музичні іграшки-інструменти з пристроями, які виробляють мелодійні дзвіночки, дзвіночки, неваляшки з музичним пристроєм. Також у годік-півтора діткам корисні іграшки, які імітують голоси домашніх тварин, птахів.

На другому році життя малюки вже навчаються всебічно слухати музику, можуть відгукуватися на неї емоційно. У такому віці діти вже наслідують співочим інтонацій дорослих людей, здійснюють під музику прості ритмічні рухи. І тут вже варто придбати крихті спеціальні дитячі музичні інструменти, наприклад, такі як: барабан, трикутник, бубон, дзвіночки, бубонці, кларнети, металофоні. Головне, щоб усі ці іграшки мали приємне, чисте, мелодійне звучання. Воно (звучання) також має бути різноманітним по висоті і тембру і, звичайно ж, такі іграшки зобов’язані залучати діток своїм зовнішнім виглядом.

Для діток від двох до трьох років підійдуть музичні шкатулки та спеціальні музичні книжки, а також: сопілка, флейта, бубон, барабан, іграшкове піаніно, металофон, гітара, гармоніка. Всі вони повинні бути дрібного і середнього розміру, тобто сомасштабне ручці малюка. І найкраще, щоб вони були виготовлені з деревини або ж якісної пластмаси, без особливо дрібних деталей, які малюк  легко може потягнути в рот.

Далі дитині можна  купити і більш серйозні іграшки – з хроматичним і діатонічним звукорядом: піаніно, металофон, рояль, флейту, кларнет, саксофон, баянчік, гармоніку і губну гармоніку. На таких майже вже «справжніх інструментах» весело і цікаво вчитися буде не тільки малюкові, але і дорослому!

Залишити відповідь

Ви можете використовувати ці HTML теги і атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.