Татусі очима дітей

Хоч і рідко, але все ж є такі чоловіки, із задоволенням заколисуючі, пеленаючі і миючі своїх немовлят, а після стомлюючої роботи ще й знаходять відпочинок в іграх з ними. Однак таких чоловіків небагато. Ось якими постали татусі в очах власних дітей.
Тато під каблуком. Правом голосу в таких сім’ях володіє не чоловік, а його дружина. В даному випадку в очах дитини тато — сам дитина, оскільки мама завжди говорить йому, що потрібно робити. Тому тато також потребує мами, вважають малюки. Відносна «неврівноваженість» батька — поганий приклад, погана модель для сім’ї, для дітей.
Тато-клоун. Батько цієї групи чекає не дочекається кінця тижня, прагнучи пограти з дитиною в усі ігри, які подобаються. Ігри ці тривають до повної втрати сил. Однак пізніше діти кажуть: «Ми не немовлята! Будьте ласкаві, сприймайте нас як дорослих, так як у нас також існують свої проблеми!» Порада психологів: роль батька полягає не в тому, щоб будувати з себе клоуна і розважати сімейство. Необхідно рости разом з власними дітьми, вчасно реагуючи на зміну їх світогляду.
Тато поза сім’єю. У цю групу входять розлучені чоловіки, які можуть зустрічатися з дітьми лише у вихідні дні або ще рідше. Якщо у батька і дитини немає постійних загальних інтенсивних вражень, вони стають чужими одне для одного. Порада для розлучених батьків: навіть якщо у вас і дуже напружені стосунки з колишньою дружиною, систематично розмовляйте з нею про дітей. Така практика себе виправдовує, оскільки ви рідко зустрічаєтесь зі своєю дитиною.
Тато біля телевізора. Це тип батьків, які, повернувшись з роботи, тут же сідають до телевізора або поринать в газету. Подібна поведінка голови сім’ї знижує самоповагу дітей, їх гідність, оскільки вони відчувають, що менше означають для батька, ніж газета або телевізор. Подібний спосіб життя веде до того, що діти можуть стати такими ж пасивними, як і ви.
Батько-мазохіст. Такі татусі готові піти заради дітей на все. Вони проводжають до будинку з дискотеки в 3:00 ночі двадцятирічну дочку чи сина, платять штраф за розбите скло і т.д. Головне, щоб у їхніх нащадків не було ніяких проблем. Думка психологів з даного питання: у вас було важке дитинство або ви боїтеся втратити любов дітей. Треба вміти сказати «ні», так як дитина повинна навчитися відчувати відповідальність за вчинені ним вчинки.
Батько-трудяга. Батько проводить багато часу далеко від родини, часто знаходиться в роз’їздах, на роботі. Рідкісне і несистематичне перебування батька в колі сім’ї діти сприймають болісно, оскільки спілкування з ним просто необхідно. Коли він удома, діти поводяться виховано, так само, як і в присутності гостей, намагаючись турбувати його якомога менше. Тому, якщо ви у від’їзді, намагайтеся підтримувати зв’язок з дітьми, наприклад, по телефону. Після повернення з поїздки розкажіть дітям, які питання ви вирішували далеко від дому. Однак ніколи на нав’язуйте себе дітям, краще почекайте, поки вони самі проявлять інтерес до ваших службових справ.
Батько-кар’єрист. Ви живете тільки роботою, все інше, включаючи сімейні проблеми, відходить на другий план. Мрієте, щоб ні у кого в родині не було ніяких проблем, щоб вас не вивели з рівноваги, надавши можливість спокійно працювати і робити кар’єру. Діти отримують від вас будь-яку іграшку або одяг, про яку можуть тільки мріяти, відчуваючи про те, що батько не звертає на них належної уваги, так як робота для нього понад усе. Порада психологів: нехай ви живете лише роботою, проте у кожного є вихідні. В цей час намагайтеся якомога інтенсивніше проводити час зі своїми дітьми. Якщо є можливість, візьміть їх до себе на роботу, покажіть, у чому полягають ваші службові обов’язки.
Супертато. Такий батько завжди знаходиться в розпорядженні дітей, коли в цьому є необхідність. Він з усією серйозністю ставиться до виховання дітей, у яких є мрії, бажання і почуття відповідальності. Діти вірять в нього і знають, що завжди можуть розраховувати на підтримку батька, яка вселяє в них впевненість. Вони раді тому, що батько сприймає їх як дорослих. Залишайтеся таким, яким ви є, оскільки такі батьки — явище вкрай рідкісне.
Тато-товариш. Ви систематично ходите з дітьми на футбол, в кінотеатр, разом майструєте. Без вас в родині нічого не роблять. Природно, діти раді спільним програмам, щасливі і горді тим, що тато може знаходитися поруч. Але іноді діти хочуть побути на самоті або в колі своїх друзів. Порада психологів: такий батько любить дітей, із задоволенням проводить з ними час, але іноді така практика може мати негативні сторони. Діти, як і дорослі, іноді воліють усамітнитися, щоб помалювати, почитати, пограти з друзями, тобто зайнятися тим, що їм ближче.
«Тато-мама». По-материнськи турботливий тато. Всі функції матері бере на себе. Намагається відразу бути і татом, і мамою. А це йому не завжди вдається. У такі моменти буває нестриманим, запальним, злим. Коли ж все ладиться, тече як по маслу, він добрий, чуйний, дуже турботливий. Дитина, спілкуючись з таким типом татусів, весь час під пресом його настрою. А настрій тата — наче різко контрастний душ: то гаряче дуже, то дуже холодно … І майже немає золотої середини.
«Мама-тато». Нагадує «тата-маму», одну з різновидів його. У «мами-тата» головна турбота — як можна краще догодити дитині, тому дитина у нього «сидить» не тільки на шиї, але дуже часто і на голові. Як мати і як батько одночасно несе він всю батьківську ношу, без перепадів настрою і без контрастних «холодно» і «жарко». Дитині все дозволено і все йому прощається. Однак ця м’якість іноді здатна обернутися зворотним боком медалі в процесі виховання дітей.
«Карабас Барабас». Папа-лякало, злий і жорстокий, який визнає завжди і в усьому лише «їжакові рукавиці». Головною «їжею» в сім’ї для дитини при такому типі тата є страх, страх раба, пригнобленого, неповноцінного … Це страх, що заганяє душу дитини в лабіринт тупиків бездоріжжя. І в будь-якому тупику чекає дитину покарання за скоєне або просто як профілактика. Покарання, покарання … При такому типі тата одного разу закипить, немов лава у вулкані, почуття ненависті у дитини і прорветься … прорветься назовні, щоб собою обпекти Карабаса. Карабас створює сам для себе Везувій. А Везувій не любить «мовчати».
«Міцний горішок», який визнає лише правила без винятку, ніколи не йде на компроміси, щоб ними полегшити долю дитини, навіть в таких ситуаціях, коли він не правий. Його вдача — неприступна фортеця, він дійсно міцний горішок.
«Стрибуха Стрекоза». Це тато, що живе в родині, але не відчуває себе ще татом. Для нього дитина тільки гість, про якого повинна дбати мама. А він гостю подарує крапельку часу, але не більше … Його життя повинно протікати без турбот, як текло до появи в будинку дитини. Він не може позбутися почуття свободи і не хоче стати чиїмось рабом. Для нього еталон — холостяцьке життя, без дітей, адже дитина — тягар. … І до того ж важка ноша. Цю ношу хай несе мама. Хотіла сама. А йому неприємні капризи, сюсюкання. А дитині він потрібен завжди, постійно.
«Добрий молодець», «Сорочка-хлопець». На перший погляд здається, що дитині з батьком пощастило. Цей тато не просто є татом, а він відразу йому і як брат, і як друг. З ним завжди цікаво, легко, дуже весело. Він з будь-яким стороннім знайде спільну мову. Але, спілкуючись з чужими, щоб зробити приємне їм, він здатний надовго забути в цей час про власний борг батька, що, звичайно, не подобається мамі. А дитина живе в атмосфері конфліктів, десь потай співчуваючи татові, але не в силах нічого змінити.
«Ні риба, ні м’ясо», «Під каблуком». Не справжній тато — манекен. Тато, який не має власного голосу в родині і здатний лише підспівувати в хорі, де виконує соло його дружина, танцюючий під її дудку, — словом, що знаходиться під каблуком у мами. Навіть у найважчі моменти він не перейде на бік дитини, щоб допомогти йому, боячись зіпсувати відносини з дружиною. І малюк ніяк не зрозуміє, чи є у нього тато чи ні …

Залишити відповідь

Ви можете використовувати ці HTML теги і атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.