У відпустку з дитиною!

      Раніше педіатри категорично не радили брати дітей із собою у відпустку до досягнення ними віку трьох років. Сучасні лікарі не забороняють відпочивати разом із немовлям, починаючи з тримісячного віку, але радять обирати місця в межах нашої держави (схожість кліматичних умов, відсутність температурних змін, звичні продукти харчування). Звичайно, збираючись у відпустку з немовлям, варто порадитись з дільничим лікарем та ретельно виважити всі “за” і “проти”. 
Отже, якщо вашій дитині від трьох місяців до трьох років, можете відпочивати разом у межах нашої держави на березі моря, у Карпатах або ж в іншому обраному вами місці. А щоб цей відпочинок був цікавим і безпечним, візьміть до уваги поради:

– Підготуйте в дорогу їжу, яка не швидко псується (для перекушування можете взяти печиво, помиті фрукти, різні горішки, курагу тощо) та іграшки для дітей на час перебування у транспортному засобі. Якщо їдете власним авто, розрахуйте час так, щоб робити в дорозі короткочасні зупинки.

– Малюки адаптуються до нових умов приблизно через тиждень, тому якщо вже відпочивати, то не менше 21 дня!

– У цьому віці дітки досить добре сприймають подорожі у потягах та автівках, тому додаткових проблем у дорозі не виникатиме. Та якщо вашу крихітку захитує під час перевезень, порадьтесь заздалегідь із лікарем з приводу використання гомеопатичних або інших препаратів (вам підкажуть асортимент та дозування, враховуючи вік, вагу та інші особливості малюка).

– Важливим є дотримання звичного режиму, щоб внутрішній біологічний годинник малечі легко пристосувався до нових умов.

– Слід обирати такий період року, коли погодні умови найбільш сприятливі для вас – важка літня спека може завадити приємному відпочинку. Отже, плануйте відпустку на кінець серпня, початок вересня.

– Заздалегідь порахуйте час між щепленнями – поверніться з відпустки мінімум за тиждень до чергового щеплення, адже організм дитини має знову адаптуватися до змін.

– Не годуйте малюка “новими” продуктами, щоб запобігти отруєнням та проявам алергічних реакцій. Якщо малюк перебуває на грудному вигодовуванні, ця порада стосується насамперед матусі – намагайтесь дотримуватися сталого “домашнього” раціону і не експериментуйте з екзотичними плодами та стравами.

– Краще взяти із собою візочок, він стане вам у пригоді під час приємних прогулянок.

– Візьміть максимально можливу кількість речей для дитини та обов’язково один комплект теплого одягу – про всякий випадок. Одягу має вистачити, щоб не прати щодня.

– І найголовніше – їхати на курорт краще до санаторіїв, пансіонатів, готелів або баз відпочинку, де передбачено умови для маленьких відвідувачів та цілодобово чергує медичний персонал. 

– Якщо маленькому мандрівнику вже виповнилося три роки, можете сміливо подорожувати до сусідніх та європейських держав (бажано також подібних за кліматичними умовами до нашої). На відміну від немовлят, такі дітки легко переносять подорожі літаком та швидше адаптуються до інших умов. Поради щодо звичного режиму та екзотичних продуктів харчування залишаються актуальними тільки не перенавантажуйте діточок екскурсіями – передусім це сімейний відпочинок і бажання та зацікавленість малюка мають стати для вас пріоритетними.

Дотримуйтесь загальних порад лікарів щодо режиму дня:

– не виходьте на сонце між 11.00 та 16.00;

– організуйте обідній сон малюка;

– слідкуйте за часом купання, якщо відпочиваєте біля води;

– використовуйте сонцезахисний крем;

– завжди одягайте дитині панамку або інший головний убор;

– щоб захистити плечі, одягайте на крихітку футболку;

– не купуйте фруктів, випічки та інші домашні страви з рук.

Іграшки у подорож обирайте разом із дитиною – долучайте до самостійного прийняття рішень. Якщо малеча в обідню перерву не відпочиває, візьміть із собою набори для малювання, книжки та невеличкі пазли або танграм, щоб малюк не нудьгував. Залежно від віку дитини оберіть плавзасіб – круг, нарукавники, жилет чи щось інше. Завжди контролюйте дитину під час перебування у воді. Плануючи “зелений туризм” або відпочинок у селі у родичів, крім переліченого, подбайте про наявність у вашій аптечці ліків першої необхідності. Не завадить також засіб від комарів та сонячних опіків.
І ще – готуючись до подорожі, об’єктивно оцінюйте поради сторонніх осіб. Зазвичай лише дільничий лікар володіє чіткою інформацією щодо стану здоров’я саме вашої дитини. З педіатром можна порадитись, яку місцевість краще обрати для відпочинку та перебування на якому курорті зміцнить здоров’я вашої крихітки.
Пам’ятайте, що найбільш зухвалі вороги відпочинку – бездіяльність і нудьга, тому сплануйте відпустку заздалегідь так, щоб спільна подорож подарувала тільки приємні спогади всім мандрівникам.

Залишити відповідь

Ви можете використовувати ці HTML теги і атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.