Як розвинути самосвідомість вашої дитини

Самосвідомість – важливий навик, який потрібно розвивати у дитини. Самосвідомість допоможе дитині розвинути її сильні сторони і подолати недоліки. Якщо ви хочете пояснити дитині, що таке самосвідомість, і розвивати її відповідно до її віку, ця стаття – для вас.

Що таке самосвідомість

Самосвідомість – це життєвий навик, що допомагає дитині навчитися розуміти свої почуття і думки. Це підвищує потенціал дитини. Також самосвідомість допомагає дитині зрозуміти, як її саму і її поведінку бачать навколишні. Розвиток самосвідомості і вміння правильно її застосовувати – це важливий інструмент загального розвитку дитини.

Як навчити дитину самосвідомості

Самосвідомість допомагає дитині використовувати емоційний інтелект і розумові здібності. Також вона допомагає дитині розвивати соціальні навички і налагоджувати взаємини з оточуючими в старшому віці. Розглянемо кілька простих і ефективних способів розвинути самосвідомість у дитини.

1. Показуйте хороший приклад

Щоб розвинути самосвідомість у дитини, спочатку ви самі повинні розвинути її у себе:

 • показуйте на власному прикладі, як справлятися з повсякденними ситуаціями спокійно і позитивно;
 • стикаючись з важкими або неприємними ситуаціями, покажіть дитині, як зберігати спокій і позитив;
 • якщо в певній ситуації ви відчуваєте злість, візьміть паузу. Покажіть дитині, що для того щоб краще впоратися з проблемою, іноді потрібно переключити свою увагу на щось інше.

2. Прийміть і визнайте емоції вашої дитини

Прийміть емоції дитини і ніколи не насміхайтеся над ними – ні наодинці, ні, тим паче, у присутності інших людей:

 • якщо дитина відкрито демонструє свої емоції, це допоможе їй тримати їх під контролем і краще висловлювати свої думки;
 • коли дитина навчиться справлятися зі своїми емоціями, вона навчиться приймати свою поведінку і зрозуміє, як можна поводитись краще.

3. Співпереживайте своїй дитині

Коли ви співпереживаєте дитині, це дає їй відчуття безпеки і впевненості в собі:

 • співпереживання дитині показує їй, що її  емоції важливі і що їй нема чого соромитися або приховувати;
 • можливо, дитина погано себе почуває або у неї щось не виходить. Ваше співчуття покаже їй, що не потрібно завжди бути ідеальним, а допускати помилки – це нормально.

4. Заохочуйте вільне спілкування

Ключем до самосвідомості і загального розвитку дитини є чесне і відкрите спілкування:

 • заохочуйте дитину вільно спілкуватися з вами;
 • дозвольте дитині висловлювати свої думки чітко, не турбуючись про те, що ви будете думати;
 • цінуйте те, що дитина ділиться з вами своїми почуттями. Покажіть їй, що ви раді цьому;
 • навіть якщо ви не згодні з тим, що говорить дитина, не висміюйте її думку. Замість цього постарайтеся м’яко направити її в правильне русло.

5. Будьте уважні до дитини і вчіть її ефективно вирішувати проблеми

Переконайтеся, що ви уважно слухаєте свою дитину:

 • коли ви будете приділяти увагу дитині, вона відчуватиме, що її люблять, що вона потрібна. Це добре позначиться на її самооцінці;
 • допоможіть дитині розібратися, як треба і як не треба поводитись у тих чи інших ситуаціях. Якщо вона втратить контроль над собою, розсердиться або заплаче, то прийміть її емоції як природну реакцію. Але наступного разу допоможіть їй контролювати свої емоції;
 • коли дитина навчиться справлятися з емоціями, покажіть, наскільки нова модель поведінки краща. Скажіть дитині, що ви цінуєте її сміливість.

Ваша дитина успадковує більшість ваших моделей поведінки і соціальних навичок. Станьте для неї гарним прикладом і допоможіть їй максимально розвинути свій потенціал.

Залишити відповідь

Ви можете використовувати ці HTML теги і атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.